Методи озеленення приміщень

Квіти в приміщенні - це не тільки горщики на підвіконні. Кімнатні рослини становлять невід'ємний елемент добре обставлений холів і житлових кімнат. На методи озеленення теж існує мода. В даний час все більшою популярністю при оформленні інтер'єрів квартир і офісів користуються композиції: тераріуми, сади в акваріумі, кімнатні садки, бонсаї, зимові сади. При необхідності поділу великих приміщень на зони вертикальне озеленення дає одну з найбільш привабливих можливостей у порівнянні зі звичайними ширмами і перегородками.

Кімнатний садок

Це декоративний контейнер, в якому розташовуються кілька рослин. Він може бути розташований на підставці або на столику. Можна утримувати свій садок на підвіконні і виставляти всередині вітальні, коли приймаєте гостей. Він може бути маленьким або великим, але це справжній сад, який здійснює фантазію фітодизайнери.

Усередині природних спільнот панує гармонія. І коли ми створюємо якусь композицію або кімнатний садок, прикладом нам має служити це гармонійне співіснування. Так і в композиції одна з рослин має бути домінуючим, як правило, рослина з прямими чіткими лініями зростання, яке набагато вище всіх інших: наприклад, фікус, ціпперус, спарманію.

Крім головного рослини повинні бути і ті, хто йому підпорядковується, а також інші - так звані посередники. На роль "підлеглих" підходять хелксіна, сенполії, бальзамін, примула, пилці. "Посередниками" можуть бути гортензія, жасмин, гарденія або папороті. Важливо, щоб всі елементи композиції добре поєднувалися як з ємністю, так і з інтер'єром.

Більшість рослин краще ростуть у кімнатному садку, ніж в окремо розташованих горщиках, так як при цьому коріння краще захищені від перепадів температури, вище вологість.

Пот-е-флер (квітучий горщик)

Це, по суті, маленький садок, в який висаджують кілька декоративних кімнатних рослин. При створенні композиції між висадженими рослинами або горщиками в торф поміщають скляну або металеву пробірку, яку наповнюють водою і потім в неї поміщають зрізані квіти. Таким чином, виходить постійно змінюється яскрава композиція. На живому зеленому фоні дуже привабливо будуть виглядати як садові, так і польові квіти.

Тераріум

Це контейнер зі скла або прозорого пластику, усередині якого посаджені рослини. Отвір тераріуму може бути звужений або прикрите прозорим матеріалом. Доступ зовнішнього повітря при цьому обмежений, в результаті чого рослини не страждають від протягів і сухості повітря. Тому в тераріумі можна вирощувати багато ніжні рослини, складні в кімнатній культурі.

Підбір рослин для тераріуму залежить від того, де він стоїть. Далеко від світла добре розвиваються папороті і інші Тенелюбівие рослини. У тераріумі, розташованому на вікні або є його частиною, чудово ростуть орхідеї та інші рослини, які потребують прямих сонячних променях і вологому повітрі.

Куточок пейзажу

Для декоративного оформлення приміщення можна на основі відкритого тераріуму створити ландшафтну композицію. Пейзаж може бути водним, гірським або пустельним. Наприклад, в широкій і низькою вазі поміщають невеликий низький посудину як водойми. На віддалі від "водойми" нагромаджує гірку з дрібних кутастих каменів, простір між "водоймою" та "горою" заповнюють піском, керамзитом, галькою і т.п.

На піску або керамзиті, а також серед каміння невеликими групами висаджують рослини, попередньо насипавши в лунки для посадки поживний грунт. Рослини для посадки краще вибрати з невеликою кореневою системою, підходять кактуси (дуже красиво виглядають в "кам'янистій пустелі" з дрібного керамзиту), седум, ехеверія, а також вкорінені живці традесканції і бегоній, молоді рослини папоротей і аспарагусів. Для створення зеленого газону застосовується пилці Моховидних - своєрідне рослина у вигляді невисокого гіллястого кущика, суцільно покритого дрібними тонкими (1-3 мм) ніжними листочками. Рослина схоже на купину моху, від чого і відбулося його назву.

Кімнатні ландшафти можна змінювати з часом, особливо легко це зробити, опускаючи у водойму різні зрізані квіти і листя без черешків, вільно плаваючі на поверхні. Найбільшого ефекту можна досягти, використовуючи замість "водойми" кімнатний фонтан, але тоді рослини повинні бути виключно вологолюбні (ніяких кактусів).

Сад в акваріумі

Сад у скляній ємності із знімною кришкою - це і є акваріумний сад. Він оформляється аналогічно тераріум: на дно насипається шар дрібних камінчиків і деревного вугілля, зверху - шар піску та землі товщиною не менше двох сантиметрів. Насипаючи грунт, можна також оформити пейзажну картину: височини і низин, використовуючи для цього дрібні і великі камінці. Дерево в акваріумних композиціях не стосується, оскільки в умовах підвищеної вологості буде гнити.

Тут можна вирощувати екзотичні рослини, створити свої власні джунглі. Добре в акваріумному саду будуть рости ніжні папороті, маранта, Калатея, каладіум, фіттонія, кріптантус, селагінелла тощо, а з квітучих рослин - узамбарская фіалка і маленька орхідея. Садити рослини слід вільно, щоб вони не заважали один одному. Після посадки закрийте акваріум склом і поставте на добре освітлене місце, але далеко від прямих сонячних променів. Догляд за таким садом простий: раз на кілька місяців поливайте рослини.

Вертикальне озеленення

Для невеликих кімнат і робочих куточків зручно вертикальне розташування рослин, яке також широко використовується при поділі великих приміщень на зони. Живі стіни з швидкозростаючих витких рослин, а також декоративні решітки-ширми з розташованими на них квітами застосовні як в житлових приміщеннях, так і для оформлення фойє і холів.

Найпростіший варіант вертикального озеленення - це розміщення на рівні підлоги окремих чи вміщені в загальну квіткарки горщиків з кучерявими рослинами. На стіні кріпиться декоративна шпалера або сітка, за яку будуть чіплятися гілки.

Іншим варіантом може служити розміщення настінних кашпо на різній висоті в різному порядку, враховуючи освітленість ситуації та їх тіньовитривалість. Якщо дозволяє місце, завершити композицію озеленення "зверху вниз" можна розміщенням під кашпо вузького (шириною в один горщик) контейнера з буйною зеленню, наприклад, декількома хлорофітум.

Для зонування приміщень встановлюють решітки з різних матеріалів, які можуть бути як стаціонарними, так і пересувними. На решітці на різних рівнях укріплюють різні полички, утримувачі і т.п. Якщо решітки розташовані в слабо освітлених місцях, поруч мають у своєму розпорядженні додаткові лампи.

Більшість ліан люблять світлі приміщення з постійною температурою близько 20 градусів. Для озеленення приміщень широко застосовуються пасифлори (красивоквітучий вічнозелена ліана) і тетрастігма (розкішна ліана для великих приміщень, вимагає багато світла, місця, повітря). До Інтродукція рослин відносяться плющі, сеткреазія зелена, традесканції, виткі фікуси, філодендрон чіпляється, циссус (декоративна ліана з пишним листям).

Спрямовані вгору

Декоративнолистні ліани умовно ділять на три групи: з оригінальною формою листової пластинки (монстера, роіціссус, фатсхедера, плющ), оригінально пофарбовані і ряболисті (сциндапсуси розписної, епіпремнум золотистий, перець шафранний, багато філодендрон) і поєднують обидва ці ознаки (сінгоніуми, ряболисті форми плющ, монстери, фатсхедери, деякі з філодендронів).

Є кілька загальних правил, дотримуючись яких, можна досягти найбільшого ефекту і гармонії.

  • * Для боротьби з одноманітністю приміщення краще використовувати два-три види ліан.
  • * Декоратівнолістние ліани погано виглядають на строкатому тлі, тому він повинен бути без малюнка, спокійних тонів.
  • * Дрібні листя одних видів губляться на тлі великих листів інших видів.
  • * Потужні монстери, фатсхедери і філодендрон здатні задавити більш елегантні сінгоніуми, перці і роіціссуси.
  • * Листя ліан завжди повинні бути чистими, адже саме вони привертають увагу, несуть декоративне навантаження.
  • * Верхня або нижня підсвічування підкреслює малюнок листя, підсвічування ззаду - їх скульптурне.
  • * Дзеркальний фон додає композиції додатковий об'єм і виразність, сприяє більш рівномірному освітленню.

В якості опори можна використовувати високі міцні палиці, обгорнуті мохом або пальмовим волокном, різного роду шнури, шпалери, петлі для драпірування великих площин.

З ліанами пов'язано багато різних прикмет і забобонів, найчастіше негативних. Нібито це рослини-вампіри, які забирають у людей енергію, є причиною розлучень і безшлюбності, підсилюють тугу і самотність. Невідомо, чим викликана така недружню ставлення. Так чи інакше, але особливо вразливим людям, напевно, не варто заводити рогату монстеру або великолисткові філодендрон. Обмежтеся більш витонченими циссус.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >