Вступ

Численні спостереження свідчать про те, що в містах склалися незрівнянно більше гірші умови проживання для людини, ніж у сільській місцевості. Це пов'язано з відносно несприятливими санітарно-гігієнічними умовами, викликаними скупченістю населення, наявністю численних джерел шуму та забруднень, відірваністю від природних умов. Урбанізація населення і низькі темпи відтворення сформували несприятливу демографічну ситуацію.

Прагнення людини до панування над природою, до її пізнання і використання цього панування і знань для освоєння життєвого простору Землі, впровадження соціального чинника в біологічні процеси існування людської популяції призвело до створення абсолютно нових, потужних по впливу на навколишній і внутрішній світ екосистем, під назвою " міське середовище ".

Міське середовище згладило процеси природного відбору, пом'якшила вплив зовнішніх факторів, що визначають адаптацію людини. Значна щільність населення створює умови, що підвищують потенційний ризик впливу на здоров'я несприятливих факторів навколишнього середовища, сприяє швидкому поширенню інфекцій, значного вуличного травматизму.

Місто впливає не тільки на спосіб життя, роблячи його більш легким і зручним, а й на здоров'я людини. Не секрет, що в селах тривалість життя людей більш висока, ніж у містах. Міське середовище проживання негативно позначається на здоров'ї людини. У наш час ця тема дуже актуальна, все частіше ми бачимо людей, на життя і здоров'я яких місто вплинув негативно. Народження дітей з астмою, автомобільні аварії, головні болі, підвищений артеріальний тиск, поширення венеричних хвороб, отруєння чадними газами - лише ті деякі приклади негативного впливу міста на людину.

Урбанізація, що стала наслідком некерованих устремлінь маси людей з сільської місцевості в штучну міську екосистему, сприяла подальшому загостренню демографічних, соціально-економічних та екологічних проблем.

Переселення в місто маси сільських жителів, які були поставлені в нові умови соціального, торговельного, комунального, транспортного та іншого характеру, відбилося на розвитку психіки та на психічне здоров'я міського жителя, його сімейно-побутових взаєминах, на рівні дітонародження.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >