Забруднення води

Вода являє собою основу існування всього живого на Землі. Неможливо уявити собі перебіг будь-якого біологічного процесу за відсутності води, вона необхідна для всіх форм життя на Землі. Вода забезпечує існування природних співтовариств і людської цивілізації. Виникнення центрів людської цивілізації, починаючи від стоянки стародавньої людини і закінчуючи сучасними індустріально розвиненими містами, територіально пов'язане з джерелами водопостачання. У міру науково-технічного прогресу і розвитку міст зростає річна потреба людства у воді. Якщо в 1971 році вона становила 4000 км 3, то до 2000 року вона зросла до 8000 км 3, а до 2025 року може настати рівновагу між потребою води і природними можливостями.

Склад питної води значно впливає на здоров'я людей. Вода може бути джерелом поширення інфекційних захворювань, а порушення сольового складу може стати причиною серйозних порушень в організмі людини, тому якість води має відповідати певним хімічним, бактеріологічним та органолептичними вимогам (органолептичні показники включають запах, присмак, каламутність і кольоровість).

Ні один технологічний спосіб очищення при отриманні питної води не дає 100% гарантії вилучення всіх токсичних елементів, особливо їх комплексно-органічних сполук. У разі потрапляння в воду токсичних, особливо низькомолекулярних сполук, вони по існуючій технології не будуть знешкоджені і потраплять до споживача.

Очисні споруди водопроводів, побудовані багато років тому і розраховані, як і калузькі, лише на освітлення та знезараження, не здатні забезпечити достатній захист населення від впливу через воду таких високотоксичних ксенобіотиків, як діоксини, бензопірен, пестициди і феноли.

здоров'я екологічний місто мікроклімат

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >