Вплив шуму на здоров'я городян

Вплив шуму на організм людини відмічено лікарями давно. Встановлено, що шум негативно впливає не тільки на окремі фізіологічні функції організму, але і на загальний стан здоров'я населення. Австрійські вчені підрахували, що тривалий вплив шуму підвищеної інтенсивності може скорочувати життя людини на 7 - 12 років. Розумова працездатність явно знижується при шумі 80 дБ. Показники фізіологічних функцій серцево-судинної системи при рівнях шуму 60 - 70 дБ змінюються несуттєво, але при рівні шуму 80 дБ виникають коливання артеріального тиску до 20 - 30 мм рт. ст., спостерігається тенденція до підвищення артеріального тиску. Шум інтенсивністю 80 дБ і більше робить негативний вплив на діяльність залоз внутрішньої секреції, шлунка і кишечника, сприяє загостренню виразкової хвороби.

При інтенсивності шуму 90 дБ і більше виникає перезбудження вестибулярного аналізатора, в результаті чого з'являється запаморочення, порушується координація рухів. Шум високої інтенсивності негативно впливає на зоровий аналізатор і чим більше його інтенсивність, тим гірше людина бачить і реагує на події. Багато автомобільні катастрофи відбуваються з тієї причини, що водій тривалий час перебуває на гучній магістралі, де рівень шуму досягає 95 - 100 дБ. Встановлено, що зорова реакція при шумі в 90 дБ зменшує зір на 25%.

Шум в 130 дБ викликає в людини болюче відчуття, досягнувши 150 дБ, стає для нього нестерпним. Звук в 180 дБ призводить до втоми металу, ставши голосніше на 10 одиниць, розриває конструкції.

Дуже чутливі до шуму хворі люди, особливо із захворюваннями нервової і серцево-судинної систем, а також хворі в післяопераційний період.

Найбільш сприйнятливі до шуму діти - вони реагують на нього в півтора рази гостріше, ніж дорослі. Більш того, під впливом шуму діти приходять у збудження, самі починають шуміти, кричати, врешті-решт, перевтомлюються, погано сприймають зауваження дорослих і взагалі навколишній світ. Під впливом шуму діти стають примхливими і неадекватно реагують на зауваження батьків. Під впливом шуму інтенсивністю 45 дБ і більше у школярів знижується слухова чутливість, знижується розумова працездатність, знижується рівень цукру в крові і підвищується кількість адреналіну.

У дітей, народжених і проживають у гучному середовищі, спостерігається уповільнення фізичного та розумового розвитку, а також знижена концентрація уваги під час навчання в школі. Таким дітям частіше супроводжують травматизм та нещасні випадки. У дитини, схильної до постійної дії шуму, порушуються імунобіологічні процеси і знижується опірність до різних захворювань, які протікають у більш важкій формі.

Встановлено, що зменшення шуму всього на 10 дБ підвищує продуктивність на 12 - 15%. Негативний вплив шуму позначається і на структурі загальної захворюваності населення міста.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >