Електромагнітне випромінювання

Органи почуттів людини з всього електромагнітного спектру в змозі сприймати лише вузький діапазон світлового та теплового випромінювання.

Експериментально доведено, що вони викликають виражений біологічний ефект, що проявляється в підвищенні температури тіла, за рахунок прискорення руху молекул усередині клітин і тертя їх один про одного. При тривалій дії спостерігається пригнічення центральної нервової системи і незворотні морфологічні зміни в органах, зниження активності окисно-відновних ферментів, генетичні порушення.

Біологічна дія міліметрових хвиль зводиться до підвищення температури тканини, що за певних умов може викликати опіки, аномалії внутрішньоутробного розвитку плоду, катаракти. Крім того, мікрохвилі створюють перешкоди біоструму живого організму. Оскільки електричні процеси відіграють фундаментальну роль в управлінні м'язів і органів, то надходження сторонніх сигналів ззовні можуть приводити до фатального спотворення інформації. Мікрохвилі впливають на ріст мікроорганізмів, прискорюючи або сповільнюючи їх розмноження. Коли клітини оболонки людських ембріонів опромінювали мікрохвилями, то в них виникали пошкодження хромосом. Джерелом мікрохвиль є мікрохвильові печі, телевізійні та телефонні стільникові передавачі, радарні установки.

Зі зменшенням довжини хвилі випромінювання стає енергонасиченіше і його вплив на організм приймає загрозливий характер. Вплив електромагнітного поля на людину посилюється з підвищенням частоти коливання, тобто електромагнітні хвилі високих і дуже високих частот дають більший біологічний ефект, ніж низькочастотні. Встановлено, що електромагнітні хвилі міліметрового частотного діапазону майже повністю поглинаються шкірою і діють на її рецептори. Сантиметрові і дециметрові хвилі незначно поглинаються шкірою, в основному проникають глибше і можуть впливати безпосередньо на структури різних тканин, зокрема, мозку.

Найнебезпечнішими є хвилі надвисокої частоти.

Глибина впливу електромагнітного випромінювання залежить від напруженості, тривалості дії і частоти коливання хвиль. Крім того, важливу роль грають складу тканин і форма організму, тому що тіло і органи тварин і людини функціонують на зразок антени. Причому, малі організми краще сприймають хвилі меншої довжини, а великі є хорошими приймачами для більш довгих хвиль.

Останнім часом з'явилися повідомлення про можливість розвитку злоякісних новоутворень під впливом електромагнітних випромінювань, а також повідомлення про наявність зв'язку між дитячими онкологічними захворюваннями і електромагнітними полями, що виникають в районах міської забудови за рахунок паразитних струмів в підземних комунікаціях.

Кров також має виражені електромагнітними властивостями, що є додатковою умовою її циркуляції і знижує навантаження на серце. Крім того, завдяки наявності солей, кров, а, отже, і вся кровоносна система є провідником електричного струму. При зміні зовнішнього магнітного поля в організмі виникають додаткові електричні струми, змінюють діяльність всього організму. Тому під час магнітних бур у літніх людей і хворих з порушеннями нервової та серцево-судинної системи частішає пульс, підвищується артеріальний тиск, збільшується число гіпертонічних кризів і інфарктів міокарда, спостерігаються напади головного болю, загострюються хронічні захворювання.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >